Ģimenes brīvdienas: 4 padomi vasaras brīvdienu plānošanai

Vasara ir ģimenes brīvdienu laiks, kad var doties uz jaunām un interesantām vietām un pavadīt neaizmirstamu laiku kopā ar saviem mīļajiem. Lai ģimenes brīvdienas būtu patiesi neaizmirstamas un patīkamas, tās ir rūpīgi jāplāno. Šajā rakstā aplūkosim dažus punktus, kas palīdzēs to izdarīt, sākot ar budžeta plānošanu un beidzot ar izdevīgu piedāvājumu meklēšanu un pārliecināšanos, ka esat nodrošināti ar visu nepieciešamo.

1. Ieplānojiet budžetu

Ideālā gadījumā ģimenes atvaļinājuma budžeta plānošana būtu jāveic ģimenes budžeta plānošanas posmā. Parasti budžetu veido gada sākumā un pēc tam ik pēc dažiem mēnešiem to pārskata un vajadzības gadījumā koriģē. Šādā veidā jums būs laiks atlicināt naudu vasaras brīvdienām.

Ja gada sākumā neesat veidojuši budžetu, varat to izdarīt vēlāk, atvaļinājuma plānošanas posmā. Budžets ir vislabākais veids, kā brīvdienu laikā būt mierīgam. Budžeta noteikšana sniedz jums skaidru priekšstatu par to, cik daudz varat atļauties tērēt dažādām kategorijām. Ar budžetu jums nebūs jāuztraucas par to, vai varat atļauties noteiktus izdevumus.

Kā plānot savu atvaļinājuma budžetu?

 1. Nosakiet kopējo naudas summu, ko varat atvēlēt ģimenes brīvdienām. Apsveriet savas finanses un prioritātes.
 2. Sadaliet budžetu kategorijās, piemēram, izmitināšana, transports, ēdiens, izklaide un papildu izdevumi. Tas ļaus jums labāk saprast, kur tiks izlietota lielākā daļa jūsu naudas.
 3. Izpētiet katras izdevumu kategorijas izmaksas, lai gūtu priekšstatu par tipiskajām cenām jūsu izvēlētajā galamērķī vai brīvdienu pavadīšanas vietā.
 4. Paredziet budžetā papildu izdevumus, piemēram, tūrisma nodokļus, dzeramnaudas, vietējā transporta izmaksas un citus papildpakalpojumus.
 5. Atstājiet finansiālo rezervi neparedzētiem izdevumiem.
karte ceļojumiem

Kādas izmaksas man ir jāņem vērā?

Izmitināšana. Apsveriet dažādas izmitināšanas iespējas, piemēram, viesnīcas, dzīvokļus, īres naktsmītnes, izmantojot rezervēšanas platformas, vai pat mājokļu apmaiņu. Salīdziniet cenas, ērtības un pieejamību dažādās vietās, lai izvēlētos labāko piedāvājumu.

Transports. Apskatiet lidojumu, vilciena biļešu, nomas automašīnu vai sabiedriskā transporta izmaksas. Salīdziniet cenas un izvēlieties labākos variantus, ņemot vērā attālumus, ceļošanas laiku un jūsu ģimenes vēlmes.

Ēdināšana. Plānojiet ēdienreizes, ņemot vērā restorānus, kafejnīcas, lielveikalus un ēdiena pagatavošanas iespējas. Ēdināšana restorānos var radīt ievērojamus izdevumus, tāpēc paredziet tiem līdzekļus jau iepriekš. Daudzi restorāni publicē ēdienkartes tīmekļa vietnēs un sociālajos tīklos – tas ļaus jums gūt aptuvenu priekšstatu par cenu līmeni valstī, kuru plānojat apmeklēt.

Izklaide. Sastādiet interesējošo aktivitāšu un apskates objektu sarakstu, izpētiet to izmaksas un izlemiet, kuras no tām atbilst jūsu budžetam. Izpētiet arī bezmaksas vai zemu izmaksu izklaides iespējas, kas varētu būt aizraujošas arī visai ģimenei.

Papildu izdevumi. Apsveriet iespējamos neparedzētos izdevumus, piemēram, medicīnas pakalpojumus, suvenīrus, dzeramnaudas un citus sīkumus.

Kad esat noskaidrojuši, cik daudz jums nepieciešams atvaļinājumam, salīdziniet to ar summu, kura jums jau ir pieejama. Ja jums trūkst kāda summas daļa, varat izmantot drošības spilvenu vai apsvērt iespēju paņemt patēriņa kredītu, piemēram, no Incredit.

2. Meklējiet labākos piedāvājumus

Izdevīgu piedāvājumu meklēšana var palīdzēt jums ietaupīt naudu un pavadīt lieliskas brīvdienas kopā ar ģimeni. Jūs varat meklēt izdevīgus piedāvājumus tūrisma galamērķu oficiālajās tīmekļa vietnēs, kā arī ceļotājiem paredzētajās tīmekļa vietnēs, piemēram, Tripadvisor. Savās tīmekļa vietnēs viesnīcas, kūrorti un atrakciju parki bieži publicē akcijas kodus, kas sniedz atlaides, kā arī piedāvā dažādas izdevīgas akcijas. Tādas vietnes kā Tripadvisor var palīdzēt apkopot reālu ceļotāju atsauksmes par viesnīcām, restorāniem un atrakcijām.

Lūk, daži padomi, kā atrast izdevīgus piedāvājumus.

 1. Izvēloties brīvdienu galamērķi, ņemiet vērā savu bērnu intereses un vecumu. Dažādas vietas var piedāvāt dažādas aktivitātes, atrakcijas un bērnu programmas.
 2. Esiet elastīgi, plānojot atvaļinājuma datumus. Dažos gadījumos, mainot datumu par dažām dienām, var ievērojami samazināt ceļojuma izmaksas.
 3. Ja plānojat brīvdienas ar bērniem, pievērsiet īpašu uzmanību bērniem draudzīgām iespējām, piemēram, rotaļu laukumiem, peldbaseiniem, animācijas programmām un bērnu klubiem.
 4. Meklējiet kompleksos piedāvājumus, kuros par izdevīgāku cenu var iekļaut izmitināšanu, transportu un izklaidi.
tripadviser

3. Parūpējieties par savu apdrošināšanu

Ģimenes atvaļinājumā liela nozīme ir apdrošināšanai. Tā ir jūsu aizsardzība neparedzētās situācijās, piemēram, nelaimes gadījumos, medicīnisko izdevumu segšanai, bagāžas nozaudēšanai vai ceļojuma atcelšanai. Apskatīsim galvenos aspektus, kas saistīti ar ceļojuma apdrošināšanu.

Apdrošināšanas polišu veidi, kas jums var būt nepieciešami:

 • Medicīniskā apdrošināšana nodrošina medicīnisko izdevumu segšanu slimības vai traumas gadījumā, ja ceļojuma laikā gūta slimība vai trauma. Pārliecinieties, ka apdrošināšanas polise ietver ne tikai pamata medicīniskos pakalpojumus, bet arī neatliekamo medicīnisko evakuāciju, ja nepieciešams.
 • Ceļojuma atcelšanas apdrošināšana pasargā jūs no finansiāliem zaudējumiem, ja ceļojums tiek atcelts vai aizkavēts apdrošināšanas polisē minēto iemeslu dēļ.
 • Bagāžas apdrošināšana nodrošina apdrošināšanu, ja jūsu bagāža tiek nozaudēta, sabojāta vai nozagta atvaļinājuma laikā.
 • Civiltiesiskās atbildības apdrošināšana pasargā jūs no finansiāliem zaudējumiem, ja ceļojuma laikā tiek iesniegtas prasības vai ierosinātas tiesas prāvas saistībā ar trešajām personām nodarītiem miesas bojājumiem.
finansējums brīvdienām

EVAK karte

EVAK ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte. Tā ir bezmaksas apdrošināšanas iespēja Eiropas Savienības valstu pilsoņiem. EVAK ļauj izmantot veselības aprūpes pakalpojumus ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi ir pieejami konkrētās valsts pilsoņiem. EVAK karte ir pieejama bez maksas. Pieteikties EVAK var elektroniski E-veselība vietnē vai portālā latvija.lv.

Ir svarīgi atcerēties, ka EVAK neaizstāj ceļojumu apdrošināšanu, kā arī nesedz plānotu medicīnisko procedūru izmaksas.

Kā izvēlēties piemērotu apdrošināšanu?

Apsveriet savas vajadzības un riskus. Ņemiet vērā sava ceļojuma īpatnības, galamērķi, aktivitātes, ģimenes locekļu vecumu un citus faktorus, lai noteiktu nepieciešamo apdrošināšanas seguma līmeni.

Salīdziniet dažādu uzņēmumu piedāvātās apdrošināšanas polises. Salīdziniet to izmaksas, riskus, ko tās sedz, un apdrošināšanas nosacījumus. Pievērsiet uzmanību polisē iekļautajiem ierobežojumiem un izņēmumiem, lai pārliecinātos, ka tā atbilst jūsu vajadzībām.

Aprunājieties ar profesionāli. Ja neesat pārliecināti par apdrošināšanas seguma izvēli, konsultējieties ar pieredzējušu apdrošināšanas aģentu vai brokeri, kas var palīdzēt atrast piemērotāko variantu.

ģimenes brīvdienas

4. Sagatavojieties brīvdienām

Lai jūsu atvaļinājums noritētu veiksmīgi, ir svarīgi pēc iespējas vairāk plānot. Tas ir īpaši noderīgi tiem, kas dodas atvaļinājumā kopā ar bērniem. Atcerieties, ka jebkurā brīdī kaut kas var aiziet ne pēc plāna. Tomēr plāns ir jūsu pamats, pie kura varat atgriezties un pārplānot aktivitātes. Plāns palīdzēs vieglāk tikt galā ar neparedzētām situācijām.

Izveidojiet elastīgu brīvdienu grafiku, kurā ņemtas vērā katra ģimenes locekļa vajadzības un vēlmes. Iekļaujiet grafikā arī atpūtas laiku starp aktivitātēm.

Plānojiet pietiekami daudz laika, lai pārvietotos no vienas vietas uz citu, un ņemiet vērā iespējamos kavējumus vai izmaiņas transporta kustības grafikā. Esiet gatavi neparedzētiem gadījumiem un izstrādājiet rezerves plānu gadījumam, ja kaut kas neizdodas.

Sagatavojiet bērnus ceļojumam

Runājiet ar bērniem par ceļojumu, paskaidrojot, ko viņi var sagaidīt un kādi noteikumi ir spēkā. Iesaistiet bērnus ceļojuma plānošanā un sagatavošanā. Pajautājiet par apskates objektiem, kurus viņi vēlētos apmeklēt, un ļaujiet viņiem izvēlēties tos objektus, kas viņus interesē. Sastādiet līdzi ņemamo lietu sarakstu un palūdziet bērniem palīdzēt sakravāt savas mantas. Tas palīdzēs viņiem justies atbildīgiem un iesaistītiem.

Novēlam jums patīkamas brīvdienas!

Sadarbība ar Incredit

Incredit ir uzņēmums, kas veiksmīgi darbojas finanšu pakalpojumu sniegšanā Latvijas iedzīvotājiem jau 12 gadu, kuru laikā spējis kļūt par vienu no līderiem patēriņa kreditēšanas jomā ar vairāk nekā 200 000 apmierinātu klientu.

Šo un citus interesantus un noderīgus rakstus par šībrīža aktualitātēm, kā arī vienmēr svarīgām tēmām, piedāvā uzņēmums Incredit. Ja šovasar plānojat ģimenes atvaļinājumu un jums ir nepieciešams papildu finansējums, nepieciešamo summu vai tās daļu varat saņemt kā patēriņa kredītu, piemēram, no Incredit pakalpojumu klāsta.

Pirms aizņemties, rūpīgi izvērtējiet savu finansiālo situāciju un spēju aizņēmumu laikus atdot, kā arī rūpīgi izplānojiet aizņēmuma atdošanu.


Rakstā izmantotie foto avoti: www.unsplash.com www.pexels.com

Patika raksts? Novērtē!
Reitings: 5/5 (1 balsojumi)
Kā saplānot vasaras brīvdienas visai ģimenei?
Vēlies saņemt vairāk interesantus rakstus?
SIA InCREDIT GROUP ir Rietumu Bankas meitas uzņēmums.
Speciāla atļauja patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai Nr. NK-2016-018.
© 2011-2024 Incredit
Kr.Barona 130 k4, Rīga LV-1012 Visas tiesības aizsargātas