Noformē līgumu tiešsaistē ar Smart-ID un eParaksts mobile!

Uzzini vairāk par bezmaksas mobilajām lietotnēm Smart-ID un eParaksts mobile, kas ļauj ātri un ērti noformēt līgumus tiešsaistē!

Dažādiem mūsdienās pieejamiem digitālajiem pakalpojumiem ir potenciāls mūsu ikdienu padarīt nesalīdzināmi ērtāku: iepirkšanās tiešsaistē ļauj ietaupīt gan ceļā uz lielveikalu, gan pašā lielveikalā pavadīto laiku, dažādu rēķinu apmaksa un pārskaitījumu veikšana no sava bankas konta ir sekunžu jautājums, un tiešsaistē iespējams veikt arī aizvien vairāk administratīvo un birokrātisko procesu. Svarīgi ir vien sekot līdzi tehnisko iespēju attīstībai un laikus noskaidrot, kādas lietotnes padarīs Tavu ikdienu ērtāku.

Piemēram, Incredit klientiem piedāvā tiešsaistes līgumu noformēšanu, izmantojot bezmaksas mobilās lietotnes Smart-ID un eParaksts mobile, tādējādi ļaujot ērti veikt attālinātu dokumentu parakstīšanu. Vai Tu jau lieto Smart-ID vai eParaksts mobile? Lasi tālāk, lai uzzinātu vairāk par to, kā šos noderīgos rīkus iegūt, kā tie darbojas un kādās situācijās tos iespējams izmantot!

mobilais telefons uz galda

Smart-ID

Kas ir Smart-ID, un kā to iegūt?

Īsumā - Smart-ID ir ērts personas identifikācijas risinājums. Tas darbojas gan kā kodu karšu alternatīva, gan plašāk, jo ar tā palīdzību iespējams pieteikties dažādiem e-pakalpojumiem, kā arī apstiprināt darījumus un līgumus. Smart-ID darbojas ar diviem atšķirīgiem PIN kodiem: PIN1, kurš nodrošina piekļuvi e-pakalpojumiem un saviem personiskajiem kontiem, piemēram, savam bankas kontam, un PIN2, kuru izmanto, lai elektroniski parakstītos – gan lai apstiprinātu bankas pārskaitījumu, gan parakstītu dokumentu.

Smart-ID iespējams izmantot jebkurā viedierīcē – gan viedtālruņos, gan planšetdatoros, nepieciešams vien interneta savienojums. Šīs lietotnes lejupielāde un lietošana ir bezmaksas, un Smart-ID lietotni iespējams lejupielādēt vai nu App Store vai Google Play.

ieslēgts mobilais

Smart-ID dokumentu parakstīšanai

Jau kopš 2018. gada beigām Smart-ID darbojas arī kā kvalificēta elektroniskā paraksta izveides ierīce (QSCD). Parakstiem, kuri ar Smart-ID ir veikti ar Eiropas Savienības teritorijā ir tāds pats juridiskais spēks, kā ar roku veiktam parakstam – tas ir QES (Qualified Electronic Signature) līmenis (vairāk par elektroniskajiem parakstiem, to veidiem un līmeņiem iespējams uzzināt šeit).

Lai būtu iespējams ar Smart-ID parakstīt dokumentus, vispirms jāpārbauda, vai esošā Smart-ID konta līmenis atbilst kvalificēta elektroniskā paraksta (QES) līmenim. Savu šībrīža līmeni iespējams noskaidrot, Smart-ID lietotnē atverot sadaļu User info, kur šī informācija atrodama. Ja šobrīd nav pieejams QES līmenis, bet vēlaties Smart-ID izmantot elektroniskai dokumentu parakstīšanai, tad esošais konts jāizdzēš, un jāreģistrē jauns. Vairāk par to, kā parakstīt dokumentus, izmantojot Smart-ID, iespējams uzzināt, noskatoties šo video.

elektroniskais paraksts

eParaksts

Kas ir eParaksts un kā to iegūt?

eParaksts, līdzīgi kā Smart-ID, ir rīks, kurš ļauj ne tikai apliecināt savu identitāti digitālajā vidē, bet arī parakstīt dokumentus elektroniski. eParaksts dokumentam nodrošina tādu pašu juridisko spēku, kāds ir ar roku parakstītam papīra dokumentam. eParakstu uztur un nodrošina VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, un privātpersonām ir iespēja izvēlēties starp diviem eParaksta rīkiem, kurus izmantot ikdienā: eParaksts eID karte un Mobilā lietotne eParaksts mobile (juridiskām personām pieejama eParaksts karte).

eID karti izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajās nodaļās vai Latvijas oficiālajās pārstāvniecībās ārzemēs. Lai to saņemtu, ir vai nu personīgi jāiesniedz iesniegums, vai jāpiesakās, izmantojot www.latvija.lv pakalpojumus. Lai iegūtu eParaksts mobile, jāpiesakas mobilās lietotnes eParaksts saņemšanai. Pieteikumā jānorāda sava kontaktinformācija, jāiesniedz dati par savu personu apliecinošo dokumentu un jāizvēlas līguma parakstīšanas veids. Līgums jāparaksta personiski – papīra formātā, taču to iespējams izdarīt arī sev ērtā adresē, izvēloties līguma bezmaksas piegādi ar kurjeru. Procesa kopējais ilgums ir no 1 līdz 6 dienām. Savukārt, tiem klientiem, kuri jau lieto eID karti, eParaksts mobile līgumu ir iespēja parakstīt arī elektroniski.

Pēc eParaksts mobile līguma saņemšanas un parakstīšanas, nepieciešams izveidot savu e-Identitāti un piesaistīt viedierīci. Lai to izdarītu, nepieciešams:

  • Lejupielādēt savā viedierīcē lietotni eParaksts mobile;
  • Izveidod lietotnē savu e-Identitātes PIN;
  • Skenēt no portāla QR kodu vai ievadi to manuāli, lai lietotni aktivizētu.

Video pamācības eParaksts mobile izveidošanai pieejamas šeit.

papīra dokumenti

eParaksts mobile izmantošana

eParaksts mobile lietošanai nepieciešams viedtālrunis vai planšete ar Android vai IOS operētājsistēmu. Pēc paraksta iegūšanas dokumentus būs iespējams pārbaudīt un parakstīt platformā www.eparaksts.lv. Lai to izdarītu, nepieciešams zināt un ievadīt šādu informāciju:

  • e-Identitātes PIN (to izveidoji lietotnē eParaksts mobile);
  • Lietotāja numurs – tā ir septiņu simbolu virkne, ko sistēma tev piešķir automātiski. Šis numurs atrodams tavā līgumā par eParaksts mobile pakalpojumu saņemšanu un Tavā profila sadaļā "Produkti";
  • eParaksta parole (to izveidoji portālā eParaksts.lv).


Platformā eparaksts.lv dokumentus iespējams gan parakstīt, gan pārbaudīt. Lai pārbaudītu citas personas parakstītu dokumentu, to nepieciešams augšupielādēt, lai pārliecinātos par paraksta laiku, derīgumu un parakstītāja identitāti. Lai uzzinātu vairāk par elektroniski parakstītu dokumentu pārbaudīšanu, ieteicams noskatīties video pamācību. Platformā eparaksts.lv iespējams pārbaudīt arī citā Eiropas Savienības valstī elektroniski parakstītu dokumentu – ar nosacījumu, ka dokuments parakstīts eDokumentu standarta formātā  ASICE.

Elektroniskajam parakstam tiek nodrošināts arī laika zīmogs: elektroniski parakstīts apstiprinājums tam, ka dokuments pie sertifikācijas pakalpojuma sniedzēja iezīmēts noteiktā datumā un laikā. Dokumentam tiek pievienots precīzs laiks, kas tiek sinhronizēts vienlaikus ar vairākām satelītiekārtām. Tas kalpo, lai fiksētu dokumenta saturu laikā un lai viegli būtu iespējams atklāt ikvienu dokumentā pēc parakstīšanas veiktu izmaiņu.

dokumentu kalni

Kur izmantot elektronisko parakstu?

E-parakstu ērti iespējams lietot gan dažādu pakalpojumu platformās, kur nepieciešams apliecināt savu identitāti, piemēram:

Valsts pakalpojumu saņemšanai un saziņai ar iestādēm, tostarp, Valsts ieņēmumu dienestu, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un portālu latvija.lv;

Komunikācijā ar vairākām apdrošināšanas aģentūrām (Balta, Ergo, if..., BTA un Compensa);

Komunikācijā ar izglītības iestādēm (Latvijas universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Mykoob);

Finanšu pakalpojumu saņemšanai dažādās bankās, kā arī nebanku kredītiestādēs (Incredit piedāvā ērti noformēt līgumu tiešsaistē gan ar eParaksta, gan Smart-ID starpniecību)

un daudzu citu pakalpojumu saņemšanai (visu iestāžu saraksts, kuras nodrošina pakalpojumus elektroniskā paraksta lietotājiem, pieejams šeit).

vīrietis ar telefonu

Šo un citus interesantus, aktuālus un noderīgus rakstus par šībrīža aktualitātēm, kā arī vienmēr svarīgām tēmām piedāvā uzņēmums Incredit. Ja esi jau iekrājis, bet plānotajam pirkumam nepieciešams papildu finansējums, tev ir iespēja atlikušo vajadzīgo summu saņemt patēriņa kredīta veidā no uzņēmuma Incredit piedāvāto pakalpojumu klāsta. Atceries, ka līgumu ar Incredit iespējams noformēt arī tiešsaistē, izmantojot elektroniskā platformas Smart-ID vai eParaksts mobile.

Rakstā izmantotie foto avoti: www.unsplash.com www.pexels.com

Patika raksts? Novērtē!
Reitings: 4/5 (2 balsojumi)
Noformē līgumu tiešsaistē ar Smart-ID un eParaksts mobile!
Vēlies saņemt vairāk interesantus rakstus?
SIA InCREDIT GROUP ir Rietumu Bankas meitas uzņēmums.
Speciāla atļauja patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai Nr. NK-2016-018.
© 2011-2024 Incredit
Kr.Barona 130 k4, Rīga LV-1012 Visas tiesības aizsargātas